Haber

Sahte valilik hesabı açıp ‘Şanlıurfa’daki okulları’ paylaştılar

ŞANLIURFA’da şiddetli sağanak yağışın ardından Vali Salih Ayhan adına açılan sahte Twitter hesabından kentteki okulların tatil edildiği paylaşıldı. Paylaşımın fark edilmesinden bir saat sonra açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, okullarda eğitime devam edileceğini ve yalan beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Şanlıurfa’da 14-15 Mart tarihlerinde meydana gelen sel felaketinde 17 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Kentte bazı cadde ve sokaklarda su baskınları yaşanırken, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın fotoğrafının yer aldığı geçersiz Twitter hesabı, “Bu gece ve yarın ilimizde şiddetli sağanak yağış devam edeceği için ilimizde tüm okul kademelerinde eğitim ve öğretime ara verildi. 27.03.2023 tarihinde 1 gün süreyle askıya alınmıştır.”Paylaşıldı.

Kısa sürede sosyal medyada dolaşan paylaşım üzerine Vali Salih Ayhan, bilgilerin hatasız olmadığını 1 saat sonra resmi twitter hesabından paylaştı. Eğitimin devam edeceğini vurgulayan Vali Ayhan, yaptığı paylaşımda, “Sevgili hemşehrilerimizden asılsız duyurulara itibar etmemelerini rica ediyorum. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağını belirten Ayhan, “Eğitim faaliyetleri” dedi. yarın da şehrimizdeki tüm okullarda devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu