Ekonomi

İşgücü piyasasına yönelik centilmenlik sözleşmeleri sözlü savunma toplantısının tarihi belli oldu

İşgücü piyasasına ilişkin centilmenlik sözleşmeleri nedeniyle Türkiye genelinde faaliyet gösteren teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 21-22 Şubat tarihlerinde yapılacak.

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin işgücü piyasasına ilişkin centilmenlik sözleşmeleri nedeniyle ihlal edilip edilmediğinin tespiti için Rekabet Kurulu’nun 05.08.2021 tarih ve 01.04.2021 tarih ve 21 sayılı kararı -18/213-M. 16.12.2021 tarih ve 21-37/527-M sayılı kararlar uyarınca yürütülen soruşturmanın sözlü savunma aşamasına geldiği bildirildi. Bahis Sözü Savunma Toplantısı 21-22 Şubat 2023 tarihlerinde saat 10:30’da yapılacaktır.

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, müştekiler ve söz almak üzere toplantıya katılmak isteyen üçüncü kişiler, toplantı konusu ile ilgili çıkar ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyi, Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Görüşmelerine İlişkin Tebliğ’e. 2023 yılı mesai bitimine kadar Rekabet Kurumu’na başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıca sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenler toplantıyı online olarak takip edebilecek. Bu amaçla, Rekabet Kurumu internet sitesinde yer alan yönergelere uygun olarak katılım formunun toplantı saatinden en geç yarım saat önce doldurulması gerektiği açıklanmıştır. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu