Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Şanlıurfa’da konuştu Açıklaması

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, “Bizim bir duruşumuz ve kimliğimiz vardır, bizim bu duruşumuza halel getirmeyecek, zarar vermeyecek şekilde bir teklif gelirse birliktelik yapabiliriz.” dedi.

Yapıcıoğlu, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Paşa Konağı’nda mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir ortaya geldi.

Seçimlere, koşullarının oluşması durumunda ittifaklardan biriyle girebileceklerini belirten Yapıcıoğlu, “2018 yılında da tıpkı sistem vardı fakat biz kendi adaylarımızı çıkardık. Biz ‘ne olursa olsun mutlaka bir ittifak çatısı altında yer alalım yoksa baraj problemi yaşayacağız, seçime girsek de parlamentoya giremeyeceğiz öyle ise ne teklif gelirse kabulümüzdür’ modunda değiliz. Bizim bir duruşumuz ve kimliğimiz vardır, bizim bu duruşumuza halel getirmeyecek, ziyan vermeyecek formda bir teklif gelirse birliktelik yapabiliriz. Bir ittifak içerisinde yer alabiliriz fakat ‘ne pahasına olursa olsun illaki bir ittifak içerisinde yer alacağız’ biçiminde bir duruşumuz yok. Mümkündür ki seçim sistemi de aslında bunu mecburî kılıyor.” dedi.

Yapıcıoğlu, Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/ PKK’lı teröristlerce düzenlenen havan-roketli atakta hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Zekeriya Yapıcıoğlu, Türkiye’nin hudut ötesinde terör örgütüne karşı yürütmüş olduğu operasyonların bir münasebetinin olduğunu aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu