Haber

Bakan Kasapoğlu: İzmir’deki şantiye yangınının elektrik kontağından çıktığı bilgisi var.

izmir Narlıdere ilçesindeki Folkart Sitesi’nde akşam saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Alevler, kısa sürede sitedeki 8 katlı binanın tamamını sardı.

BAKAN KASAPOĞLU SAHADA

Bölgeye çok sayıda itfaiye, AFAD, UMKE, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edilirken, şu ana kadar herhangi bir can kaybının olmadığı belirtildi. gençlik ve SporBakan Mehmet Kasapoğlu olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.

“ELEKTRİK KONTAK”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, yangın nedeniyle herhangi bir yaralanmanın olmadığını söyledi. Yangının çıkış nedeni hakkında Kasapoğlu, “Önce İzmir’imize geçmiş olsun. Bir bloğun ciddi şekilde yandığı bir yangından bahsediyoruz. 40 dairelik bir blok. Yangın saat 21.50 sıralarında çıktı. Bilgi var. Yangının ikinci katta elektrik kontağından çıktığı, herhangi bir can kaybının olmadığı bilgisine sahibiz.” söz konusu.

“YANGIN YARALANMAYA NEDEN OLMADI”

Kasapoğlu, “Panik nedeniyle apartmanlardan atlayan ve yaralanan vatandaşlar var. Yangından kaynaklanan herhangi bir yaralanma yok. Büyük ölçüde söndürüldü denilebilir. Ciddi bir seferberlik var. Bir tarafta yangın var” dedi. blok tamamen söndü.Burada 3 farklı blok var.Diğer bloklara atlama yok.İtfaiye “UMKE ve AFAD araçları burada. Yangını söndürmek için canla başla çalışıyorlar.” sözlerini kullandı.

cizrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu